תוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית
ברוח החשיבה הוויניקוטיאנית והעצמאית 

וועדת היגוי וליווי אקדמי: פרופ' עמנואל ברמן, חיותה גורביץ', שרה קולקר, מיכל ריק, ד"ר מאיר שטיינבוק
צוות ניהול התוכנית:
רונית גינתון-פרידלנד, רות סגל, תמי פניני, ד"ר מאיר שטיינבוק
רכזת התוכנית: תמי פניני
אחראי התוכנית: ד"ר מאיר שטיינבוק

unnamed (1) copy

 •   לטופס הרשמה לתוכנית בת"א לחץ כאן

    לצפייה במערכת שעות של התוכנית לחץ כאן

  אוכלוסיית‭ ‬היעד
  ‭‬
  1. פסיכולוגים קליניים, בוגרי תוכניות בסיס בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בהיקף ובתכנים של תוכנית הבסיס 'מפת דרכים' במרכז ויניקוט, או שהינם בעלי נסיון של שש שנים לפחות מסיום ההתמחות בפסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית.
  ‬‬2. עובדים סוציאלים קליניים, בוגרי תוכניות בסיס כנ"ל, או שהינם בעלי נסיון של עשר שנים לפחות מסיום התואר השני הקליני, בפסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית.
  3. פסיכיאטרים, בוגרי תוכניות בסיס כנ"ל, או שהינם בעלי נסיון של שש שנים לפחות מסיום ההתמחות, בפסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית.
  4. מטפלים ממקצועות טיפוליים נוספים, בעלי תואר MA, בוגרי תוכניות בסיס כנ"ל, ושהינם בעלי נסיון של עשר שנים לפחות מסיום לימודיהם, בטיפול בגישה דינמית.

  תוכנית‭ ‬הלימודים
  ‭‬
  תוכנית הלימודים הינה בת 3 שנים, ומיועדת להיכרות מעמיקה עם חשיבתו של ויניקוט ועם החשיבה העצמאית בפסיכואנליזה. התוכנית מורכבת מסמינרים תיאורטיים, סמינרים קליניים (קבוצות הדרכה) והדרכה אישית. במסגרת לימודי המשך דו-שנתיים של תוכנית זו יוכלו הבוגרים המעוניינים להעמיק בחשיבתו של ביון ובחיבור בינו לבין ויניקוט.

  הסמינרים התיאורטיים עוסקים בהתפתחות החשיבה הוויניקוטיאנית, החל משורשיה בקליין והקשרה לפרנצי, דרך המאמרים המוקדמים והמאוחרים של ויניקוט, היכרות עם בני דורו (פיירברן, גנטריפ, באלינט, סרלס, רוזנפלד, ביון), היכרות עם ממשיכיו (ליטל, קלייר ויניקוט, חאן, בולאס, אנדרה גרין והפסיכואנליזה הצרפתית), ועד לפיתוחים בני-זמננו של חשיבתו אצל מחברים כמו אוגדן, אייגן ופסיכואנליטיקאים בזרם ההתייחסותי האמריקאי.
  המורים הינם ברובם המכריע אנליטיקאים בחברה הפסיכואנליטית בישראל.
  הסמינרים‭ ‬הקליניים‭ ‬מהווים‭ ‬מרחב‭ ‬לחשיבה‭ ‬ולהבנה‭ ‬פסיכואנליטית‭ ‬ברוח‭ ‬ויניקוט‭ ‬וממשיכיו‭ ‬של‭ ‬עבודתם‭ ‬הטיפולית‭ ‬של‭ ‬התלמידים‭.‬
  קבוצות‭ ‬ההדרכה‭ ‬תישארנה‭ ‬קבועות‭ ‬לאורך‭ ‬שלוש‭ ‬השנים‭.‬ המדריכים‭ ‬יתחלפו‭,‬ בכל‭ ‬קבוצה‭,‬ אחת‭ ‬לשנה‭.‬

  טיפול‭ ‬במטופלים‭ ‬במצבים‭ ‬רגרסיביים‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
  ‭‬
  ‭‬תוכנית ההכשרה מנסה לתת מענה, דרך הקורסים ודרך ההדרכות, לשאלות הקשורות בטיפול ובהכלה של מצבים רגרסיביים, אצל מטופלים מקטגוריות אבחנתיות שונות.
  על מנת להרחיב את טווח ההתנסות הטיפולית, יומלץ לתלמידים לקחת לטיפולם מטופל מסוג זה.‬‬‬

  הדרכה‭ ‬אישית
  ‭‬
  המרכז‭ ‬מאפשר‭ ‬לתלמידיו‭ ‬לקבל‭ ‬הדרכה‭ ‬אישית‭ ‬במחיר‭ ‬מוזל‭,‬ מתוך‭ ‬רשימת‭ ‬מדריכים‭ ‬שתובא‭ ‬להלן. ‬הדרכה אישית מטעם התוכנית הייתה בשנתיים האחרונות בגדר המלצה, הזדמנות להעמקה נוספת של הלמידה‭.‬
  משנה"ל תשפ"א יידרשו התלמידים שיחלו אז את לימודיהם לקחת במהלכם הדרכה אישית שבועית למשך שנה (מאוקטובר ועד אוקטובר, 40 פגישות לפחות).
  המדריכים (‬קבוצתיים‭ ‬ואישיים‭ (‬הינם‭ ‬ברובם‭ ‬המכריע‭ ‬פסיכואנליטיקאים‭ ‬בחברה‭ ‬הפסיכואנליטית‭ ‬בישראל‭.‬

  תעודת גמר
  ‭‬
  הדרישות לקבלת תעודת גמר:
  1. השתתפות לפחות ב-75% מהשיעורים ומההדרכות הקבוצתיות
  2. הדרכה אישית שבועית למשך שנה, ממדריך/ה מטעם התכנית
  3. הגשת עבודת גמר המשלבת חומר קליני ותיאורטי (ראו פירוט בלשונית עבודת הגמר)
  לעומדים בדרישות תוענק תעודה על סיום לימודים בתוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית של מרכז ויניקוט בישראל.
  התעודה מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
  *במקרים חריגים, המרכז שומר לעצמו את הזכות להפסיק לימודיו של תלמיד, על פי שיקול דעת הנהלת התכנית וועדת ההיגוי.

  פעילויות מדעיות
  ‭‬
  המרכז מקיים מספר פעמים בשנה כנסים, ימי עיון, סדנאות ומפגשים נוספים, לעתים בהשתתפות מורים אורחים מהארץ ומחו"ל, מפגשים המיועדים בעיקר לאנשי המרכז – תלמידים ובוגרים ואנשי סגל – ומטרתם ליצור בו בית מקצועי לומד ומתפתח.‬‬‬‬‬

  יום‭ ‬הלימודים
  ‭‬
  יום‭ ‬ב', ‬בין‭ ‬השעות ‭ ‬21:15-16:00

  מקום‭ ‬הלימודים
  ‭‬
  תיכונט‭'‬, רחוב‭ ‬שושנה‭ ‬פרסיץ‭ ‬3‭ ‬תל‭-‬אביב. לדרכי הגעה למרכז לחץ כאן

 •   לצפייה במערכת שעות של התוכנית לחץ כאן

  * ייתכנו שינויים במהלך השנה, מומלץ לעקוב באופן שוטף *

  שנה א

  פרנצי וויניקוט — שורשי החשיבה הפסיכואנליטית על טראומה ודיסוציאציה חיותה גורביץ’

  בקריאה בדיעבד ניתן לראות הד לרעיונותיו של פרנצי בכתביו של ויניקוט, וכי קריאה בפרנצי ברוח מושגיו של ויניקוט מעשירה ומעמיקה את הבנתנו את פרנצי. פרנצי, בחידושיו התיאורטיים והקליניים (כפי שהתגבשו בכתביו האחרונים), מציע שהנפש תלויה להתפתחותה ולתקינותה ביחס המבוגר לילד. היחידה הבסיסית הינה הורה-ילד, והעצמי מתהווה בתוך ומתוך החיבור עם האחר בשלב התלות המוחלטת. מכאן, כל פגיעה בהתפתחות הנפשית נובעת מטראומטיזציה על ידי האחר, וכרוכה בדיסוציאציה. להנחות אלו השלכות מהותיות על הבנת העצמי והתפתחותו, וכן על הקליניקה הטיפולית. בסמינר נקרא מאמרים מאוחרים של פרנצי וכן קטעים מהיומן הקליני שלו ברוח מושגיו של וויניקוט.

   

  השורשים הקלייניאנים של ויניקוט ומאמריו הראשונים יהודית טריאסט

  ב-1962, בהרצאה בפני קנדידטים, סיפר ויניקוט על רגע משמעותי בחייו, רגע בו "פרץ האנליטיקאי שלי לחדר וסיפר לי על מלאני קליין". כך הפך ויניקוט למודרך שלה, והיה לדבריו "המום ממה שהיא כבר ידעה" בגילוי-לב הודה ש"בן לילה הפכתי מחלוץ לתלמיד של מורה חלוצה". בקורס נעמוד על ההשפעות הקלייניאניות על חשיבתו התיאורטית, כמו גם על ההתפתחות במקביל של ניצני חשיבתו הייחודית. ננסה לאתר בתיאורי המקרים שורשים קלייניאנים, ונשווה בין שתי הגישות ביחס למושגים מרכזיים דוגמת משחק, יצירתיות, אגרסיה ומקום הפרשנות. מתוך מכתבים וחומר ביוגרפי נתוודע למערכת היחסים האישית המורכבת בין שניהם.

   

  האזורים הלא מיוצגים בנפש בגישתו של ביון וממשיכיו ד"ר אילן ברנט

  ביון בן דורו של ויניקוט, פיתח חשיבה טיפולית עצמאית וייחודית, אשר הרחיבה את האופקים ביחס להפרעות קשות. המוקד בגישתו הטיפולית, עובר מקשב לייצוגים אסוציאטיביים ופירושם, לקשב לרובד מוקדם של הנפש, באזור שבין ה "כמעט נפשי" ל'כבר נפשי", שאין לו עדיין יצוג. העבודה באזורי הנפש הלא מיוצגים, מחייבת הקשבה עמוקה לאיכויות הלא מילוליות העולות בחיבור מטפל- מטופל: לתחושות גופניות, לרגשות ולדימויים הנוצרים במהלך השעה הטיפולית, ועיבודן בתוך המטפל ובמשותף עם המטופל, עד להפיכתן לייצוגים הניתנים לחשיבה. בסמינר זה נתמקד במהלך שעשה ביון החל מסוף שנות ה 50 של המאה הקודמת, בשינוי תפיסת ההזדהות ההשלכתית מפנטסיה תוך אישית, כהצעת קליין, לתקשורת אינטר-סובייקטיבית. נלמד שורה של מושגים שביון הציע בעלי משמעות טיפולית עמוקה: מכל- מוכל, פונקציית אלפא, reverie, חלימה, עבודה ללא זיכרון ותשוקה, ונדון בפיתוחים ובעבודה הקלינית של ממשיכיו : בריטון, מיטרני, בראון, אייגן, אוגדן, וורמוט.

   

  השנים הראשונות-עיון בראשית הגותו של ויניקוט אמנון אייל

  מתוך קריאה משותפת של מאמרים, נעקוב אחר התפתחות החשיבה הויניקוטיאנית בראשית דרכה וננסה להבין כיצד בתוך סביבה פסיכואנליטית שהייתה סוערת ופורה באותה מידה, ועל רקע עבודתו של ויניקוט כרופא ילדים הפוגש בקליניקה שלו אימהות המחזיקות בזרועותיהן תינוקות, החלו לנבוט ולהתפתח בתוכו רעיונות חדשים ואישיים מאוד שהשפיעו, ומשפיעים עד היום, על הבנתנו את הנפש, ההתפתחות והתהליך הטיפולי. נבחן יחד כיצד מחשבות על ה-׳אפשרות לשמר את דרך החיים האישית למן הרגע הראשון׳ (זכרונות לידה, טראומת לידה וחרדה, 1949), נוכח פגיעות חודרניות סביבתיות המעוררות תגובה, הפכו אט אט להמשגות תיאורטיות מורכבות ורבות פנים, שמתוכן צמחה גם תפיסה של התהליך הטיפולי ככזה הנשען על רגרסיה לתלות.

   

  שנה ב

  למה לי רגרסיה עכשיו? ‭ ‬ד"ר מאיר שטיינבוק

  עיון בכתביהם של באלינט, ויניקוט, חאן ובולאס מגלה חיבוטי נפש דווקא אצל מאמינים גדולים בערכה הטיפולי של הרגרסיה. ניתן לראות בחזרתה של הרגרסיה לשיח הפסיכואנליטי את 'כפיית החזרה' של הטראומה שפקדה את התיאוריה הפסיכואנליטית בראשית דרכה. נתחקה אחר מופעיה השונים של הרגרסיה בקליניקה וננסה בעזרת הידע שנצבר בלימודים במרכז והחוויות שלנו בקליניקה,למצוא את השימוש שניתן לעשות במחשבת הרגרסיה בפרקטיקה הפסיכותרפיוטית.

   

  סדנה: בני דורו של ויניקוט II — פיירברן וגנטריפ רות סגל

  חלקו הראשון של הסמינר יעסוק ברעיונותיהם של פיירברן וגנטריפ, שני תיאורטיקנים אנגלים בני דורו של ויניקוט. נוכל לראות שהעיסוק המרכזי שלהם הינו במצבים בהם האהבה לאובייקט הפכה מסוכסכת ומאיימת והאינטימיות בקשר אינה מתאפשרת בשל כך. הנגיעה במצבים אלו מתאפשרת בעיקר דרך ההתמקדות בהבנת האישיות הסכיזואידית. במקביל לקריאה בכתביהם נעסוק גם בזיקה שבין רעיונותיהם לאלו של ויניקוט, שעסק גם הוא בנושאים אלו בתוך כתביו, כאשר אצל שלושת מחברים אלה האובייקט והקשר עימו עומדים במרכז.

  ‭‬ 

  קריאה בכתבי ויניקוט III ,II— על הנפש השבורה (קורס שנתי) שרה קולקר

  ויניקוט מציע מבט ייחודי על הישברות האדם מול סביבה לא מותאמת: כושלת, חלשה או שבורה. השבר הנפשי הוא גם הפצע, הוא גם ההגנה מפני כאבה הבלתי נסבל של הפציעה, והוא גם ניסיון האיחוי. במלים שבר נפשי אני מתייחסת לדיסוציאציה או לפיצול העצמי על מופעיהם השונים: התפרקות השותפות הפסיכו-סומטית, פיצול ה"עשות" (doing) מן ה"היות" (being), התמוטטות (breakdown) מוקדמת, ושיגעון (madness). ויניקוט התווה דרך לטפל בהישברות מוקדמת והיא לאפשר למטופל רגרסיה לתלות במהלכה יחזור לכשלון המקורי של הסביבה.אך הפעם במקום לקפוא או להישבר,יכעס על המטפל אשר נכשל "בדרכו של המטופל".התרחשות זו תתניעה התפתחות מחודשת.

   

  הפסיכואנליזה העצמאית – אז והיום עידית ברק- מלמד

  הקורס יסקור את התפתחות הזרם העצמאי; נעמוד על האבולוציה של החשיבה העצמאית ועל המייחד אותה בתאוריה ובטכניקה. נתבונן בסוגיות קליניות נבחרות המשקפות את רוח העצמאיים, כגון מקום הסביבה בהתפתחות, רעיון הרגרסיה, היחס להעברה והעברה נגדית, עבודה עם חלומות, אסוציאציות חופשיות ויצירתיות. נקרא מכתביהם של פאולה היימן, באלינט וממשיכו הארולד סטיוארט, מסעוד חאן, מריון מילנר, צ'ארלס רייקרופט, נינה קולטארט, כריסטופר בולאס, נוויל סימינגטון.

   

   

  שנה ג

   

  השפעה ויניקוטיאנית בכתבי אוגדן רות סגל

  בסמינר זה נבחן את השפעתו של ויניקוט על אוגדן. ניתן לזהות השפעה זו מתוך עיון בכמה מושגים שטבע אוגדן, כמו הפוזיציה האוטיסטית-מגעית ומושג השלישי האנליטי, או מתוך מרכזיותם של תופעות המעבר והמרחב הפוטנציאלי בכתיבתו של אוגדן. בנוסף נדון גם בגישתם לנפש האדם ולחיים בכלל מתוך עיסוקם במוטיבים כמו חיים, חיות ומוות. נעסוק במפגש בין הפרדוקס הוויניקוטיאני לדיאלקטיקה אצל אוגדן, וכן בניתוחו של אוגדן את כתיבתו של ויניקוט.

   

  פירוש ואי-פירוש — מחשבות על הטכניקה הפסיכואנליטית בעקבות ויניקוט וממשיכיו מיכל ריק

  "לעתים, לצד פירוש, אני מדבר על נרטיב, כלומר: הדרך של האנליטיקאי להתקיים בזמן השעה, כך שהוא משתתף עם המטופל בבניית משמעות, בדרך דיאלוגית, בלי סזורה (caesura) אינטרפרטטיבית מיוחדת...", אומר אנטונינו פרו (Ferro). בסמינר מסכם זה ננסה לחדד את ההבדלים בתהליך הטיפולי בין מצבים המזמינים פירוש, למצבים המזמינים נוכחות אחרת, לא-פרשנית של המטפל. נחשוב על הדברים שאנו עושים כאשר איננו מפרשים, וגם איננו עוסקים בתוכנו בניסוח הפירוש הבא. נקרא טקסטים פסיכואנליטיים שהמשיגו באופנים שונים את הנוכחות הלא-פרשנית או התייחסו לתנועה בין פירוש ואי-פירוש. ננסה לעשות אינטגרציה של ההבנות התיאורטיות והקליניות מהקריאה שנעשתה בסמינרים קודמים."

   

  הקצה הפרמטיבי של החוויה ‭ ‬ ענת שומן

  נתמקד בהקשבה לקצוות הפרימיטיביים של החוויה ובזיהוי מצבים מנטליים ארכאיים, בדגש על החרדות הראשוניות, שמקורן בהתפתחות הנפשית המוקדמת ואנו פוגשים בהן במצבי שבר וחולי ברמות ארגון נפשי שונות. ויניקוט (1963) מתאר את הייסורים הקדמוניים הכרוכים ב"חרדה שלא ניתן להעלותה על הדעת", חרדת ההתפרקות: "חזרה למצב של אי-אינטגרציה, נפילה אינסופית, אובדן החבירה בין גוף לנפש, אובדן תחושת הממשי והיכולת להתייחס לאובייקטים". נדון במצבי חרדה ראשוניים אלו ובהגנות שמקימה הנפש למולם, נלמד להקשיב לוריאציות ארכאיות של השפה הנפשית ולהבחין באופנויות פרימיטיביות של הכלה, החזקה עצמית וחיבור לאובייקט חלקי וחד-מימדי, מפרספקטיבות של כותבים שונים (ויניקוט, ביק, טסטין, אנזייה, מלצר, מקדוגל, אלינה שלקס, דנה אמיר ועוד).

   

  ויניקוט ואייגן ד"ר מאיר שטיינבוק

  חשיבתו הייחודית של מייקל אייגן צמודה לחוויות חדר הטיפול. ספריו מאפשרים לנו להעמיק את הידע שלנו לגבי מחשבותיהם של פרויד, קליין, ויניקוט, ביון, לאקאן ועוד. בקורס נקרא פרקים בספריו Toxic Nourishment ו-Damaged Bonds ואת מאמרו "איזור האמונה אצל ויניקוט, ביון ולאקאן". דרך הקריאה נפגוש את רעיונותיו הרדיקאליים של ויניקוט על משמעות הטיפול הפסיכואנליטי ועל עמידתו והישרדותו של המטפל כמי שנושא את ההכרה והאמונה שהתהליך הפסיכואנליטי על ההרסנות שמתקיימת בו, יוצר אצל המטופל אמונה שאפשרי קשר עם זולת, שיהווה מצע לצמיחה נפשית.

   

 • הרשמה לשנה"ל תשפ"א

    לטופס הרשמה לתוכנית בת"א לחץ כאן

  ההרשמה לתוכנית ללימודים מתקדמים בחיפה תפתח בקרוב!

  ניתן לפנות אלינו במייל בכל עניין
  כתובת דוא"ל: info@winnicottisrael.com

  דמי ההרשמה 300 ₪.
  המועמדים העומדים בתנאי הקבלה יזומנו לראיון.
  ההרשמה תסתיים ב-30.7.20.

  שכר לימוד לשנה"ל תש"פ
  שכר הלימוד בתכנית ללימודים מתקדמים: 11,000 ש"ח כולל מע"מ.

  ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי, או באמצעות המחאות ב-4 תשלומים שווים
  לתאריכים: 15.8.20, 15.12.20, 15.2.21, 15.4.21.‬‬‬‬‬
  או בשמונה תשלומים שווים
  בתאריכים חודשיים עוקבים החל מ-15.8.20 ועד ל-15.3.21.

  התשלום הינו עבור כל שנת הלימודים ויש להסדירו עד 15.8.20.

  במועד ההודעה על הקבלה ללימודים, על הנרשם להעביר מקדמה ע"ס 1000 ש"ח, על חשבון שכה"ל, לשריון מקומו.
  מקדמה זו לא תוחזר.
  ההדרכה האישית תשולם ישירות למדריך. עלות שעת הדרכה הינה 280 ₪.

  יעוץ וליווי‭‬
  לכל שנתון יהיה יועץ (טיוטור) שילווה אותו לאורך שנת הלימודים.
  לפני ההרשמה ניתן להתייעץ עם כל אחד ממרכזי התוכנית.

 • מדריכים קבוצתיים

  אבישור-מזרחי גליה
  אייל אמנון
  בר נעמי
  גינתון-פרידלנד רונית
  גרסטנהבר נורית ד"ר
  המאירי-ולדרסקי עירית
  הס אל-יניב דבי
  ויינברג ענת
  ליס רותי
  פניני תמי
  ריק מיכל

  מורי התוכנית

  אייל אמנון
  ברמן עמנואל פרופ'
  ברנט אילן ד"ר
  ברק-מלמד עידית
  גורביץ' חיותה
  טריאסט יהודית
  סגל רות
  קולקר שרה
  ריק מיכל
  שומן ענת
  שטיינבוק מאיר ד"ר

  מדריכים אישיים

  אבישור-מזרחי גליה
  אבן דלית
  אדרעי גילת
  אור גיא ד"ר
  אייל אמנון
  איתן דפנה*
  אמיר אילן ד"ר
  אראל אסנת ד"ר
  בלום יצחק
  בן צור מתי
  בן-ארי סמירה קרין
  בניטה-נירנבלט רחל
  בר אתי
  בר נעמי
  בר-שדה נעמה*
  ברוך יעל
  ברמן עמנואל פרופ'
  ברנט אילן ד"ר
  ברק-מלמד עידית
  גולדנברג דפנה*
  גולדשמידט אורה*
  גורביץ חיותה
  גורן מרית
  גינתון-פרידלנד רונית
  גרזי שמואל
  גרסטנהבר נורית ד"ר
  דוברצקי עופר
  דינור אסתי
  דשא יעל ד"ר*
  הוכוולד-חן אורלי
  המאירי-ולדרסקי עירית
  הראל פומפי
  הס אל-יניב דבי
  ויינברג ענת
  וייס רבקה*
  וקשטיין חנה
  זיידמן נילי
  חורש גילה
  חיימוב יגאל*
  חשמונאי רות*
  טורקינץ ידידה*
  טמיר יוסי*
  טפר מיכל
  טריאסט יהודית
  יצחק רבקה
  יצחקי טובה
  ירקוני מירב*
  כהן חזי ד"ר*
  כהן-פריד עפרה
  לוין נורית ד"ר
  ליס רותי
  לרמן-שוורצמן איריס*
  מור עדנה
  מן גבריאלה ד"ר
  מעוז דורית ד"ר*
  סגל רות*
  סמולרסקי צילה
  ססלר נירה
  עופר גילה ד"ר
  פולבר ז'ראר*
  פטרן מיקי*
  פניני תמי
  פרוהוף טליה*
  צדוק טסה*
  קולקר שרה
  קומר מאיה
  קיטרון דויד
  קינן נעמה
  קליין לאה ד"ר
  קלייפלד דניה*
  קלינהוף רעיה
  קוק דפנה*
  ראובן מרב
  רבינוביץ אירוס
  רונן יעל *
  ריק מיכל
  שור אורנה
  שור נילי
  שטיינבוק מאיר ד"ר
  שטיינבוק סמדר*
  שכטר מירה
  שלוש ממי (מאיר)
  שרי אורית
  תימור אלונה

  *הדרכה גם על טיפול בילדים

 • אבו אל היג'א עדנאן/ פס' קליני
  אבן-אור דלית/פס' קלינית
  אדלר איילת/ עו"ס קלינית
  אופיר רועי/פס' קליני
  אורדע נחמה / פס' קלינית
  אורון חני / עו"ס קלינית
  אורן הגר / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  איל נועם/פס' קליני
  אינגר שלומי/ עו"ס קליני
  אלטמרק רבקה / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  אליאסף סמדר / פס' קלינית
  אנגל סוזנה / פס' קלינית, פסיכותרפיסטית
  אפרת ריבי ד"ר / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  אפרתי עינת/פס' קלינית
  אריאל-יעקבי לימור / פס' קלינית
  בליכר מונה/עו"ס קלינית,פסיכותרפיסטית
  בן-אשר דשאוני שלי / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  בן-טל דפנה / עו"ס קלינית
  בן-עמי רחל / פס' קלינית, מדריכה
  בנאי יעל / פס' קלינית ,מדריכה
  בניטה אסתר / פסיכותרפיסטית
  בר מירה ד"ר / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  ברונר שושנה / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  ברוש עדי / פס' קלינית
  גוברין נורית / פס' קלינית מדריכה
  גוטליב רבקה / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  גולדברגר יעל / פס' קלינית מדריכה
  גונן שירלי / פס' קלינית
  גיבורי איתן / עו"ס, פסיכותרפיסט
  גילת ירון ד"ר / פסיכיאטר
  גמרא אלי/ פס' קליני
  גפן תמי/עו"ס קלינית,פסיכותרפיסטית
  דגוני סמדר / פס' קלינית מדריכה
  דגן-מיטרני דפנה / פס' קלינית
  דוד מיכל / פס' שיקומית
  דורון-וייס ענת / עו"ס קלינית
  דנציגר אירית/פס' קלינית
  דמב מאירה ד"ר/ פס' קלינית
  הורוביץ דורית / עו"ס קלינית
  הרוש-שדה אפרת / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית מדריכה
  הרר בלוך עדי / פס' קלינית
  וידן-מהלמן מיכל / פס' קלינית
  וייס רבקה / פס' קלינית
  זלצמן-סימפסון אורית / פס' קלינית
  זמיר ליאן / פס' קלינית
  זר מרק/עו"ס ,פסיכותרפיסט
  חייקין זהר/פס' קלינית
  חקלאי-כפרי ליאור/פס' קלינית מומחית
  כ"ץ בן-שפר גילי/פס' קלינית
  טל דניאלה / פס' קלינית
  טלמור-כהן תמר/ביבליותרפיסטית,פסיכותרפיסטית
  ידידיה חיה / עו"ס קלינית
  יובל-לבנידיקר יעל / פס' קלינית
  יופן אנה / עו"ס קלינית
  יעקב אילנית / עו"ס
  יעקובי רבקה / פס' קלינית ורפואית
  כהן-ארזי צילי / פסיכותרפיסטית
  כהן-בינו יעל/ פס' קלינית
  כהן-פרנקנטל ורדה / פס' קלינית
  לביא שרון / פס' קלינית
  לובינשטיין בתי/מטפלת באומנות,פסיכותרפיסטית
  לויט שבתאי ד"ר / עו"ס קליני
  לומר דני / פס' קליני
  ליבמן חיה / עו"ס
  לנגבורד ענת / פס' קלינית
  מויזה עדנה / פס' קלינית
  מילוא אלישבע / עו"ס
  מילוא גיתית/פס' קלינית
  מילר אריה/עו"ס קליני,פסיכותרפיסט
  מרום אלון/עו"ס קליני
  מרום שלי/ פס' קלינית
  מנוביץ רחל / פס' קלינית
  מצר שרה / עו"ס פסיכותרפיסטית
  מרודס סלין / פס' קלינית מדריכה
  משנה-שדך אפרת / פס' קלינית
  מתן אירית / פסיכותרפיסטית
  נגלר קרלוס / פסיכולוג חינוכי מדריך, פסיכותרפיסט
  נגר רויטל / עו"ס קלינית פסיכותרפיסטית
  נוי-המבורגר ענת / פס' קלינית
  נחום אילה / פס' קלינית
  נחמה חיה/עו"ס קלינית
  נריה לאה / עו"ס קלינית
  סלומון-שגב איריס / עו"ס קלינית
  סמנה רועי / פס' קליני
  סניפר גלית / פס' קלינית
  סקרה-אטר עינת/פס' קלינית
  סרדי הדס / עו"ס
  עזריה-כהן ענת / פס' קלינית
  עמיעז רויטל ד"ר / פסיכיאטרית
  פולק-שמואלי חיה / עו"ס
  פורת דורית ד"ר/פסיכיאטרית
  פקטה חנה / פסיכותרפיסטית
  פקטור חנה / פס' חינוכית וקלינית
  צור דפנה / עו״ס קלינית פסיכותרפיסטית
  צימרמן טליה / פס' קלינית
  צפריר חגית / פס' קלינית
  צפריר-כהן אורית/פס' קלינית
  קדוש-קובלסקי ג'ודית / פס' קלינית
  קדם-אסולין נחמה/פס' קלינית
  קוניק צביה/עו"ס קלינית
  קופפרמן אירית / פסיכותרפיסטית
  קיטרון-שפירא קרן / עו"ס
  קלוש-יגל יפעת / פס' קלינית
  קפלן מירה / פס' קלינית
  קרפף קלאודיה / פס' התפתחותית
  רוטנברג בירי ד"ר / ביבליותרפיסטית
  רותם אריאלה / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  רידל מיכל / עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית
  רייניץ שלמה / פס' חינוכי
  רימר ליאת / עו"ס קלינית
  שהם-מישקין תמי / פס' קלינית
  שוס נירית / פס' קלינית
  שוורצפוקס נועה / פס' קלינית
  שחם אתי / פס' קלינית
  שטיין תמי / פס' קלינית
  שטראוס רונה / פס' קלינית
  שיין-שדמי ענבל / פס' חינוכית
  שלום-קורנהאוזר אנדראה / פס' קלינית
  שמי רותם / פס' קלינית מדריכה
  שניר ענת / פס' קלינית
  שקד לירן/עו"ס קלינית,פסיכותרפיסטית
  תמוז ליאב/מטפלת בתנועה, פסכותרפיסטית

 • עבודת הגמר
  בתכנית הלימודים המתקדמים

  עבודת הגמר מציעה הזדמנות אישית לחקור או להתעמק בנושא, סוגיה או תהליך טיפולי הקשורים לחשיבה הוויניקוטיאנית או לנגזרותיה, בהמשך ללימודים במרכז. צירוף של חומר קליני ותיאורטי, בהתאם לנטיית לבו של התלמיד, יהווה את ליבת העבודה, בין אם מדובר בתיאור טיפול והבנתו התיאורטית ובין אם מדובר בנושא תיאורטי והדגמתו בקליניקה. תהליך התפתחותו של הכותב הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה. אנו מאמינים שעבודה אישית מסוג זה מאפשרת חשיבה ועיבוד נוספים של החומרים והפיכתם לתוצר אישי של הכותב. היקף העבודה לא יעלה על 6000 מילה להוציא רשימה ביבליוגרפית. העבודה תוגש בתוך שנתיים מסיום הלימודים של התלמיד. העבודה תוגש לוועדת קריאה של שני אנשים מצוות המרכז שיקראו אותה, ולאחר מכן יפגשו את הכותב לדיון בה. במידת הצורך יתבקשו הבהרות ותיקונים. תהליך זה יארך כשישה שבועות ממועד הגשת העבודה לאחראית על עבודות הגמר בתכנית, רות סגל. המעוניינים בכך יוכלו להגיש לאחראית, רות סגל, הצעה בת עמוד אחד, בה יוצגו נושא העבודה והרעיונות המרכזיים שלה, ולהתייעץ עמה. ניתן, כמובן, להגיש את העבודה גם ללא הצעה מקדימה.

  רות סגל תהיה זמינה לכל שאלה בנושא העבודה ותשמח להיענות לכל פנייה בעניין ולסייע ככל הנדרש. ניתן ליצור עמה קשר במייל או בטלפון.
  מייל: segelr@gmail.com
  טלפונים: 048333859, וכן 0546443880.
 • להורדת לוח ימי לימודים וחופשות לשנה"ל תשפ"א לחצ/י כאן