06
מאי
2019

17.06.10 – ערב עיון עם ד"ר דודי גולדמן

אנו שמחים להזמינכם/ן

לערב עיון עם ד"ר דודי גולדמן*

הערב יתקיים ב17.6.19 בשעה 19:30-21:30 ב"תיכונט", רח' שושנה פרסיץ 3, ת"א.

הערב יתחלק לשלושה חלקים:

*שיחה של דודי על חשיבותו של ויניקוט בהתפתחות הפסיכואנליטית שלו.

*הרצאה (באנגלית) המלווה בחומר קליני:

The Shimmering Landscape: Winnicott and the Play of Imagination

For Freud (1917), imagination is like a “nature reserve” in which “everything, including what is useless and even noxious can grow and proliferate as it pleases.”  Compensating for unsatisfying reality, imagination leads to self-deception and error.

D.W. Winnicott approached imagination differently. To Freud’s question: How do we accept things as they truly are?  Winnicott added: How do we develop and retain a capacity to enliven reality even as we awaken from our innocence?

In this talk, I describe a sample of psychoanalytic work with an emergency room physician, raised in a secular home, who experiences “feeling God’s presence.”

*התבוננות משותפת בתמונות של אינטראקציות אם-פעוט, תוך מחשבה על המקום של דמיון בחיים הנפשיים- שיחה פתוחה שתתקיים בעברית, ובה יהיה מקום לדוגמאות קליניות שיובאו על ידי המשתתפים.

הנחייה: מיכל ריק

להרשמה לחצו כאן

ההשתפות לחברי המרכז הינה ללא תשלום, בהרשמה מראש. לרישום יש לשלוח מייל למזכירות המרכז: info@winnicottisrael.com 

*דודי גולדמן הוא אחד מבכירי חוקרי ויניקוט בני זמננו. הוא אנליטיקאי מנחה ומדריך, וחבר צוות במכון William Alanson White בניו יורק, עורך לשעבר של מדור ביקורת הספרים בכתב העת Contemporary Psychoanalysis. הוא המחבר של In Search of the Real: the origins and originality of D.W. Winnicott. כמו כן כתב הקדמה וערך את הספר In One’s Bones: the clinical genius of D.W. Winnicott.

ספרו האחרון A Beholder’s Share: essays on Winnicott and the clinical imagination קבל את פרס גרדיבה היוקרתי כספר הטוב ביותר בפסיכואנליזה לשנת 2018. דודי הוא חבר הוועדה המייעצת הבינלאומית של מרכז ויניקוט מאז ראשיתו. הוא מקיים פרקטיקה פרטית במנהטן ובGreat Neck-, ניו יורק.